Nötr bir koşu adımınız varsa, bu ayakkabılarla kendinizi evinizde hissedeceksiniz – aksi takdirde muhtemelen onları zor bir şey olarak deneyimleyeceksiniz. Orta-uzun seanslar sırasında asfaltta en iyi performansı gösterirler. Daha uzun seanslarda, daha fazla yastıklama sağlayan bir çift ayakkabıNew Balance Fresh Foam 1080v10’un iyi bir şekilde sönümlendiği kalın tabanda görülebilir. Tasarımı takdir ediyoruz – ayakkabılar hızlı görünüyor, ancak bir gün uzun bir yürüyüşe çıktığınızda bir çift rahat spor ayakkabı olarak da kullanılabilir. Koşu ayakkabısını görünüşe göre değil, daha çok bayan spor ayakkabı modelleri özelliklerine göre almamız gerekse de koşu parkurunda kendimizi ekstra iyi hissetmemizi sağlayan bu ayakkabı modelinin detaylarını övmeliyiz. Ayakkabıların boyutu büyüktür, bu da normal bedeninizi satın alabileceğiniz ve yine de ayak parmağının önünde biraz fazladan boşluk bırakabileceğiniz anlamına gelir. Ayakkabı her şekilde yumuşak ve rahattır. Ayağa kolayca uyum sağlar. Takmaları ve çıkarmaları kolaydır. Ayakkabının üzerinde sadece birkaç sert parça olmasına rağmen sağlam olarak algılanıyor.yla koşmak daha rahattır – bu ayakkabılarda bacaklar yorulabilir. Nike Air Zoom Pegasus 37, her türlü zeminde koşmak için yeterli yastıklama sağlayan hafif ve nötr bir koşu ayakkabısıdır. Hem toplu antrenman hem de hızlı tempolu antrenmanlar için çok uygun, hızlı tepki veren bir koşu hissine sahip rahat bir koşu çoçuk spor ayakkabı modelleri.

Sözleşmenin şartları çok farklı. Önceki sözleşmelerde markalar satıştan bağımsız bir bedel ödüyorlardı yıllık. Geldiğimiz sezon bu kaldırılmıştı Adidas tarafından. Türk Lirasının durumundan ötürü maliyet ayjnı olmasına rağmen buradaki formayı dışarıda sattığınız zaman arada çok büyük farklar oluyordu. Adidas bizden önceki dönem yıllık 8,5 milyon dolar veriyordu, biz gelince bu sebepten ötürü kalktı. PUMA’nın en büyük katmadeğeri nakit akışını pozisit etkileyecek bir anlaşma var. Fenerium’u finansal açıdan çok rahatlatacak bir nakit akış modeli var. Ondan faydalanacağız. Sezon başlamadan 6-7 milyon Euro almak isterdik tabii ki ama bu söz konusu değil. Önceki anlaşmamızdan daha karlı olacağını söyleyebilirim. Ayakkabıların boyutu “bedenine göre” doğrudur, ancak her zaman olduğu gibi koşu ayakkabılarında olduğu gibi, ayaklarınız ısındığında ve şiştiğinde sürtünme veya rahatsızlık riskine girmemek için normal bedeninize göre yarım numara daha büyük almanız önerilir. Uyum rahattır ve erkek ayakkabı modelleri ne topukta ne de içi boş ayağın çevresinde takviye edilmiş olarak algılanmaz. Daha dar bir ayakkabı olmasına rağmen ayak parmakları için bolca yer var. Birçok yeni ayakkabının aksine, bağcıklar klasiktir ve geleneksel koşucuların takdir edebileceği bir şeydir. Bu ayakkabının içinde koşarken kendinizi tanırsınız. Nike Air Zoom Pegasus 37, iyi bir yastıklamaya sahiptir ve ayakları yormadan her türlü zeminde koşmaya uygundur. Ayakkabının ön kısmındaki yastıklama, topuğun arkasına göre daha azdır, bu da tekmede iyi bir güçle hızlı tepki veren bir koşu hissi verir.

Ayakkabının etrafındaki taban oldukça dardır, bu onları test ettiğimiz en sağlam ayakkabılar yapmaz, ancak diğer yandan her türlü yüzeyde mükemmel bir tutuş ve böylece güvenli bir koşu deneyimi sağlar. Puma nerenin malı? Şeklinde soran birçok kişi bu marka hakkında bilinmeyenleri öğrenmek için internette aramalar yapıyor. İşte Fenerbahçe’nin de yeni sezonda forma sponsoru olan Puma’nın kuruluş hikayesi, logosunun anlamı ve sahibinin adı… 2003 yılından beri Puma, İtalyan milli futbol takımı ve Jamaikalı atlet Usain Bolt’un resmi sponsoru, altı kez Olimpiyat şampiyonu ve 100 ve 200 metrelik mesafelerde sekiz kez dünya şampiyonu olmuştur. Asics GT-2000 8 ile Asics, en çok satan, en kararlı modellerinden birinin hem tabanını hem de üstünü geliştirdi. Asics GT-2000 8, 5 km’lik yeni bir kişisel rekor kırdığınızda bağladığınız bir ayakkabı değil. Ayakkabılar ise, biraz daha yumuşak bir arazide uzun bir koşunun tadını çıkaracaksanız veya yeni başlayan biriyseniz ve koşuya başlamak istiyorsanız, ayaklarınız için iyi bir arkadaştır. Dünyanın en önemli ayakkabı markaları arasında ilk akla gelen markalar: Dolce & Gabbana, Valentino, Jimmy Choo, Dior, Prada, Aquazzura, Gucci, Chanel bunlardan birkaçı. Ülkemizde ise Kadın erkek çoçuk spor ayakkabı modelleri Denince Akla Nevzat Onay, Kemal Tanca, inci gibi markalar gelmekte. Bu dönemde ayak parmaklarındaki kemiklerin kalınlığının (ayak başparmağı dışındaki) azalması gerçeğine dayanarak, ayakkabı giymenin daha az kemik büyümesine neden olduğu ve daha kısa, daha ince ayak parmakları ile sonuçlandığı varsayımına dayanmaktadır. İlk tasarımlar basit işlerdi, genellikle ayakları kayalardan, döküntülerden ve soğuktan korumak için deriden “ayak torbaları” idi. Ayakkabılar sandaletlerden daha fazla deri kullanılarak üretildiğinden, soğuk iklimlerde kullanımı daha yaygındı.

Orta Çağ’da, deriyi ayağın etrafına daha iyi oturması için sıkmak için değiştirilebilir kanatlı veya büzme ipli ayakkabılar geliştirildi. Avrupa zenginlik ve güç kazandıkça, süslü ayakkabılar statü sembolü haline geldi. Zanaatkarlar, zengin müşteriler için benzersiz ayakkabılar yarattı ve yeni stiller geliştirdi. Sonunda, tabanı dikilmiş modern ayakkabı tasarlandı. Böylece ortaya bir sürü nike ayakkabı indirim türü ve en iyiler arasında yer alacak markalar çıktı. Günlük ve rahat bir spor ayakkabı arayışındaysanız Adidas indirimlerini kaçırmayın. Nike, Adidas, Air Jordan, Testoni, Converse, Common Projects, Berluti, Balenciaga, New Balance, Vans, Reebok, Gucci, Johnston & Murphy, Puma, Bostonian gibi markalar hem erkek hem de kadın ayakkabıları konusunda dünyaca ünlü markalar olarak sıralanabilir. İyi yastıklı koşu ayakkabısı, koşarken bazen topaklı olarak algılanabilir. Bunu Hoka One One Clifton 6 ile yaşamıyoruz; Burada başlama vuruşunda ekstra güç ve yumuşak bir koşu hissi elde edersiniz. Adidas Ultra Boost 20, görünüş olarak spor ayakkabılarını andırıyor. Uyum dikişsizdir, ancak ayağın etrafında şekillenmesine ve gerektiğinde denge sağlamasına olanak tanıyan sert ayrıntılara sahiptir.